A telekommunikációs eszközökről– különösen a mobiltelefonokról -, a kép-vagy hangrögzítésre alkalmas eszközökről és az internetelérésre alkalmas okoseszközökről szóló rendelet gyakorlati megvalósítása iskolánkban

Házirendkiegészítés

  1. A diákok lehetőleg ne hozzanak be az iskolába telekommunikációs eszközöket – különösen mobiltelefonokat -, a kép-vagy hangrögzítésre alkalmas eszközöket és az internetelérésre alkalmas okoseszközöket! Ha mégis behoznak, akkor azokat kikapcsolt állapotban le kell adni a tanítási nap kezdetén, a tanítási órák megkezdése előtt a tanítási nap időtartamára!
  2. Az általános iskola alsó tagozatos diákjainak nem szabad az iskolába hozni telekommunikációs eszközöket– különösen mobiltelefonokat -, a kép-vagy hangrögzítésre alkalmas eszközöket és az internetelérésre alkalmas okoseszközöket! Ha mégis behozzák, a tanítás elején leadják a tanító néninek, aki a teremben lévő szekrénybe zárja, majd a tanítás végén visszaadja.
  3. Az általános iskola felső tagozatos diákjai és a gimnazista tanulók a tanítás megkezdése előtt a 12-es terembe viszik a telekommunikációs eszközöket – különösen a mobiltelefonokat -, a kép-vagy hangrögzítésre alkalmas eszközöket és az internetelérésre alkalmas okoseszközöket. Minden osztálynak egy-egy dobozt biztosítunk a 12-es teremben, amibe be kell helyezni a kikapcsolt állapotban lévő telekommunikációs eszközöket! Senki más nem nyúl az eszközhöz sem az átvétel sem a tanítási idő végén történő átadás során. A 12-es termet napközben zárva tartjuk. A nevelési-oktatási intézmény igazgatója által kijelölt személy (pedagógiai asszisztens) felügyeli az átvételi-visszaadási folyamatot és őrzi az eszközöket.
  4. A tanulók a tanítási nap folyamán csak akkor birtokolhatják és használhatják a használatában korlátozott tárgyakat, ha azt a nevelési-oktatási intézmény igazgatója egészségügyi célból vagy pedagógusa pedagógiai célból az általa meghatározott időszakra engedélyezi. A birtoklásra és használatra vonatkozó engedélyezést az igazgató vagy a pedagógus végzi a tanulmányi rendszerben, azzal, hogy rögzíti a birtoklás és a használat célját, az engedély érvényességének időtartamát (tanóra, foglalkozás, tanítási év), továbbá a birtokolható tárgyat. Az engedély nélküli birtoklás illetve használat fegyelmi vétségnek minősül! Ha arra utaló információ merül fel, hogy a tanuló a nevelési-oktatási intézmény területén használatában korlátozott tárgyat engedély nélkül tart birtokában, akkor a szabályok betartását a pedagógus jogosult ellenőrizni, azzal, hogy elsősorban felszólítja a tanulót a tárgy átadására. Amennyiben a felszólítás ellenére a tárgyat nem adja át, felszólítja a tanulót annak igazolására, hogy a használatában korlátozott tárgy nincs a birtokában. Ha a tanuló a használatában korlátozott tárgyat engedély nélkül birtokában tartja a tanítás vagy a kollégiumi foglalkozás időtartama alatt, azt a tanulótól a pedagógus átveszi.
  5. A szabályok betartatásáért a nevelési-oktatási intézmény igazgatója felel azzal, hogy a Kormány rendeletében, valamint a házirendben meghatározottak szerint gondoskodik a szabályok betartásának ellenőrzéséről, a tárgy átvételéről, őrzéséről, a tanuló, vagy egyéb személy részére történő visszaadásának rendjéről. A tárgyak őrzésére a Polgári Törvénykönyv általános, a szerződésen kívüli károkozásért való felelősségre vonatkozó szabályait kell alkalmazni.

 

245_2024.(VIII.8.) Kormányrendelet

Megtekintés

Kedves Szülők és Diákok!

Augusztus 22-28. között szervezzük az egyéni munkarend szerint tanulók pótló osztályozóvizsgáját, a javítóvizsgákat és az átvett tanulók különbözeti vizsgáit!

A tanulók egyeztessenek a szaktanárokkal és jelenjenek meg negyed órával a vizsgák kezdete előtt a kijelölt tanteremnél!

Beosztás

Sok sikert kívánunk!