Iskolánk iskolapszichológusa, Németh Anna lehetőséget biztosít az iskolánkba járó diákoknak és szüleiknek konzultációs alkalomra (skype), amelyre az alábbi e-mail címen lehet időpontot kérni:

(aranyiskolapszichologus@gmail.com).

„Új munkarend a koronavírus miatt a köznevelési és szakképzési intézményekben

Miután a kormány elrendelte az iskolák bezárását a koronavírus miatt és digitális munkarend bevezetéséről döntött, szombaton az Emberi Erőforrások Minisztériuma nyilvánosságra hozta az új köznevelési szabályokat. A tájékoztatásból kiderül, hogy a tanárok ugyanúgy kapnak fizetést, mint korábban.

Kiket érint a döntés?

Az EMMI kiemeli, hogy

  • az óvoda,
  • a pedagógiai szakszolgálati intézmény és
  • a pedagógiai-szakmai szolgáltatást nyújtó intézmények kivételével

valamennyi köznevelési intézményt érinti a döntés.

Kik nem látogathatják az oktatási intézményt?

A tárca tájékoztatásában leszögezi, hogy a tanulók hétfőtől nem léphetnek iskolájuk területére. A tananyag kiosztása, a dolgozatírás és órai felelet online, vagy olyan módon fog történni, ami nem igényel személyes találkozást. A minisztérium célként határozza meg: mindennek úgy kell történnie, hogy az alkalmas legyen a tanulók tanulmányi követelményeinek teljesítésére.

Felhívták egyúttal a figyelmet arra, hogy a diákok lehetőleg kerüljék a nagyobb csoportos találkozásokat, közös programokat. Felügyeletüket a szülők, a családok, a szomszédok bevonásával, kis csoportokban célszerű megszervezni – húzzák alá, hozzátéve, hogy ezt nem javasolt a nagyszülőkre bízni, hiszen ők a legkitettebbek a vírusnak.

Kapnak-e fizetést a tanárok ezalatt?

Arra hivatkozva, hogy a munkavégzés folyamatos lesz, a tanároknak ugyanúgy jár a munkabér, mint korábban.

Az iskola is be fog zárni hétfőtől?

A köznevelési intézmények épületeit nem zárják be – hangsúlyozza a tárca.

Kik léphetnek be akkor az intézmény kapuján?

Egyedül az intézményvezetők és a helyben ellátandó feladattal megbízott tanárok, munkatársak végezhetik az iskolában a munkájukat. „Amennyiben a pedagógusoknak munkavégzésük érdekében – például a helyi digitális infrastruktúra használata céljából – be kell menniük az intézménybe, ez módjukban áll” – teszik hozzá.

Ugyanakkor az is elő van írva, hogy az új munkarend alatt az intézmények vezetőinek, valamint egy helyettesüknek kötelező az oktatási intézmény épületében bent tartózkodnia, és szervezni a munkát.

Hogyan lesz megoldva a gyerekek étkeztetése?

Az EMMI a diákok étkeztetésére is kitér tájékoztatásában, hangsúlyozva, hogy az továbbra is önkormányzati feladat. A tárca azonban leszögezi, hogy erre nem kerülhet sor az iskolákban, és azoknál a diákoknál, akiknél ez indokolt, a helyben lehetséges legoptimálisabb módon kell biztosítani az étkezés lehetőségét, például kiszállítással.

Mit kér a minisztérium?

Az EMMI nemcsak előírásokat, hanem kérést is megfogalmazott. „Az új munkarendben történő működés mindenkinek komoly kihívást jelent. Kérünk minden intézményvezetőt, pedagógust, tanulót és szülőt, hogy közösen oldjuk meg ezt a nehéz feladatot, és türelemmel viseljük a nehézségeket. Ez nem egy kiforrott, nagy óvatossággal bevezetett oktatási reform, hanem egy vészhelyzetben hozott rendkívüli intézkedés, mely hozzájárul a járvány mielőbbi leküzdéséhez. Ezzel párhuzamosan tekintsük ezt a változást egy hatalmas innovációs lehetőségnek, melyből a lehető legtöbbet hozzuk ki gyermekeink, jövőnk érdekében!” – írják. ”

forrás: origo
https://koronavirus.gov.hu/megelozes

Kérjük a kedves Szülőket, hogy csak a hivatalos kormányzati tájékoztató oldalon (https://koronavirus.gov.hu) szereplő információkat vegyék figyelembe.

Amennyiben a kialakult helyzettel kapcsolatban bármilyen változás történik, a honlapon tesszük közzé.