Az idei Pénz7 ismét megmutatta, milyen sokféleképpen tud együttműködni és alkotni az iskola közössége. Négy napon át játékok, versenyek, pénzügyi edukációs órák és kreatív feladatok és jótékonysági zsebpénz-pénzgyűjtés tette színessé ezt a hetet.

A rajzpályázatra rengeteg igényes, ötletes és látványos alkotás érkezett. A „Magyarország mesékből és balladákból szőtt bankjegye” témára készült művekből kiállítást rendeztünk az iskola folyosóján.

A Tőzsdejáték, a Legyen Ön is Milliomos vetélkedő, a PénzFutam, a Save Smart / „Gazdálkodj okosan játék és a pénzügyi edukációs órák mind hozzájárultak ahhoz, hogy a pénzügyek világát élményekhez, közös játékokhoz és tapasztalatokhoz kössük.

Gratulálunk minden résztvevőnek, és külön az első helyezett osztályoknak. A lelkesedés, a csapatmunka és a kreativitás idén is példaértékű volt.

Évfolyamonkénti győztesek

5–6. évfolyam: I. hely: 6. A

7–8. évfolyam: I. hely: 8. A

9–11. évfolyam: I. hely: 9. A, II. hely: 9. C

A „Zsebpénzből jócselekedet” kihívás során a diákok összefogásából 205 000 Ft gyűlt össze a Démétér Alapítvány javára.

Hálásan köszönjük minden osztály hozzájárulását és a közösség erejét!

Köszönjük minden diáknak, kollégának, iskolán kívüli önkénteseknek a megtartott órákat, a játékok vezetését és a háttérmunkát!

Köszönjük a diákoknak a lelkes részvételt!

 

A 10.b osztály három diákja (Madarassy Fanni, Faludi Regina és Nagyernyei-Kullmann Lelle) önálló felkészüléssel és Vörös Miklós tanár úr segítségével 420 csapat közül, 2 megnyert forduló után bekerült a Magyar Tudományos Akadémia neves országos Alumni versenyének 10 résztvevős döntőjébe, ahol végül az előkelő hetedik helyen végeztek. A téma a magyarországi Reformkor (az MTA alapításának 200. évfordulója nyomán).

Nagyon büszkék vagyunk erre a fantasztikus eredményre!!!

Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt február 25-én vagy március 25-én 8 és 11 óra között alsós nyílt napunkon! A program nem regisztráció köteles.

Február 25-i program:

 

8:00 – 8:15  Gyülekező

8:15 – 8:30  Megnyitó (Patkó Lajos főigazgató, Vitárius Balázs főigazgató-helyettes)

8:35 – 9:00  Első bemutató óra (olvasás /Aggott-Pejkó Katalin/ és matematika /Oszkó Ildikó/)

9:00 – 9:10  Szünet

9:10 – 9:35  Második bemutató óra

9:40 – 9:55  Tájékoztatás az alsós angol nyelvoktatásról (Péter Zita)

9:55 – 10:10 Szünet

10:10 – 10:55 Kötetlen beszélgetés a tanítókkal, a főigazgatóval és a helyettessel

11:00-tól Fakultatív séta az épületben és a kertben Vitárius Balázzsal

Kedves Szülők és Diákok!

2026. január 12-16. között szervezzük a tanulmányok alatti vizsgákat, ahol az egyéni munkarend szerint tanulók jelentkezhetnek, illetve, azok a tanulók, akik különbözeti vizsgát tesznek.

A jelentkezési határidő: 2025. december 12.

Beosztás

 

Sok sikert kívánunk!

 

Mivel nem csak a két, országos döntőbe jutott, hanem a másik három, a körzeti fordulóban az első hat között végzett bolyais csapatunkra is nagyon büszkék vagyunk, ők is megérdemelnek egy fényképes posztot. Matematika 7.a osztályosok: Béni Julianna, Fodor Emili, Mikics Júlia, Pletser Gábor, 6. hely. Tanáruk: Hudáky Aladár 8.a osztályosok: Baudikji Tamer, Czeti Vince, Léránt Tamás, Losonci Aurél, 5. hely. Tanáruk: Hudáky Aladár Anyanyelv: 5. osztályosok: Hedvich Borbála, Kovács-Ping Dorka, Mailáth Aliz Hédi, Rixer Eliza, 5. hely. Tanáruk: Sirák Richárd Gratulálunk!!! .